tel : 575 308 833      tel : 575 308 834      email : kontakt@dp-security.pl

Agencja ochrony DP SECURITY

Indywidualne podejście / Profesjonalizm / Szybkość działania

Firmy ochroniarskie XXI wieku

W ostatnich latach usługi firm ochroniarskich świadczonych na terytorium Polski nie kojarzyły się zbyt dobrze. W wielu agencjach większość pracowników ochrony stanowili emeryci i renciści, zatrudnieni często na niejasnych zasadach, pracujący non stop, przemęczeni i wykonujący swoje usługi w sposób co najmniej niedbały. Na szczęście coraz większa ilość zleceniodawców ochrony żąda poprawy jakości i kierowania do usługi osób kompetentnych, posiadających odpowiednie predyspozycje rozumiejąc jednocześnie, że lepsza usługa musi nieść za sobą większy koszt.

 

Rynek usług ochrony

W Polsce zarejestrowanych jest obecnie około 6 000 agencji ochrony osób i mienia a ich ilość stale rośnie. Miasto Warszawa oraz najbliższe okolice dysponuje ich największą ilością. Podaje się że w całym kraju zatrudnienie w branży znajduje 300 000 osób tj. więcej niż pracowników wojska oraz policji razem. Wynika to z faktu bardzo dużego zapotrzebowania na usługi ochroniarskie. Żyjemy w czasach, każda forma bezpieczeństwa jest wartością niezwykle cenioną. Ochrona fizyczna oraz techniczna jest obecna wszędzie.  

 

Co wykonuje agencja ochrony

Zakres usług profesjonalnych firm ochrony jest bardzo szeroki a dwa podstawowe działy to ochrona fizyczna osób i mienia oraz wszelkiego rodzaju zabezpieczenia techniczne.

Fizyczna ochrona obejmuje ochronę osób i mienia w obszarze chronionego obiektu oraz jako dopełnienie usługi profesjonalne usługi recepcyjne. Nieustanna obecność  firmy ochrony, ma na celu przede wszystkim działania prewencyjne zmierzające do zapobiegania lub minimalizowania niepożądanych zjawisk jak kradzież, dewastacja, włamania, awarie techniczne oraz zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w obszarze chronionego obiektu.

Techniczna ochrona ma w swoim obszarze wszelkie kwestie związane z projektowaniem, instalacją oraz serwisem różnego rodzaju systemów bezpieczeństwa i systemów alarmowych. Cała lista zabezpieczeń wykonywanych przez firmy ochroniarskie jest bardzo duża a do głównych należą systemy GPS, monitorowania alarmów, monitoringu, domofony i wideofony, kontroli dostępu, czasu pracy oraz wiele innych.

 

Ochrona stała i doraźna

Ochronę fizyczną obiektu możemy rozgraniczyć na stałą lub doraźną. Stała ochrona jest usługą całodobową gdzie pracownicy ochrony odpowiadają za bezpieczeństwo powierzonego mienia zarówno w godzinach otwarcia obiektu jak i poza nimi. Doraźna ochrona polega na czasowej kontroli bezpieczeństwa np. w wyniku przyjazdu grupy interwencyjnej na otrzymany sygnał alarmowy lub klient wspólnie z ochroną ustalają dni, godziny oraz intensywność wymaganej usługi. Ochrona doraźna to oprócz ochrony obiektów zabezpieczenie wszelkiego rodzaju imprez masowych, eventów, pokazów, ochrona VIP. 

 

Jak wybierać firmy ochrony

Duża ilość firm świadczących usługi ochrony z jednej strony jest dobra dla klienta ponieważ większa konkurencja wpływa na niższe ceny. Z drugiej natomiast taki wybór nie ułatwia decyzji. Niestety wiele osób w dalszym ciągu przy wyborze firmy jako najważniejsze kryterium wybiera cenę a nie powinno być ono decydującym. Każdy wszak powinien wiedzieć, że cena = jakość a bezpieczeństwo własne oraz innych bliskich osób to wartość na której nie wolno oszczędzać. Jak wielu zdecydowałoby się nabyć nowy samochód, który nie byłby wyposażony w żadne systemy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, zderzaki, pasy bezpieczeństwa zadowoleni z zakupu ponieważ był tani.

Dobra agencja ochrony osób i mienia powinna być przede wszystkim elastyczna i umieć się dopasować indywidualnie do każdego klienta. Niestety największe firmy ochrony najczęściej przekładają formuły i zapisy nad oczekiwania klienta. Zależy im na wynagrodzeniu stawiając zadowolenie z usługi na najniższej pozycji.

Agencja ochrony DP Security to firma z Warszawy posiadająca doświadczenie we współpracy zarówno z małymi i większymi podmiotami, a także z klientami indywidualnymi. Firma z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy nowoczesne technologie, zapewnia indywidualne podejście do każdego zlecenia i przede wszystkich słucha swoich klientów. To właśnie bardzo dobre relacje z nimi określa jako podstawę swojej pracy.

 

 

Agencja ochrony osób i mienia DP Security Warszawa      

       

 

    

Odwiedź nas na facebooku