tel : 575 308 833      tel : 575 308 834      email : kontakt@dp-security.pl

Agencja ochrony DP SECURITY

Indywidualne podejście / Profesjonalizm / Szybkość działania

W jaki sposób wybrać agencję ochrony

System alarmowy monitorowania sygnałów włamaniowych to najskuteczniejszy sposób ochrony przed złodziejem. Z reguły posiadamy możliwość wyboru jednej z kilku firm ochrony osób i mienia świadczących swoje usługi w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Jak w takim razie wyłonić taką ochronę, która zapewni nam możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa?

Zakres usług agencji ochrony w obszarze systemów alarmowych.

Agencje ochrony osób i mienia oferują do mieszkań oraz domów jednorodzinnych usługi:

  • projektowania, montażu, systemów alarmowych sygnalizacji włamania i napadu do ochrony budynków,
  • 24 h nadzór nad sygnałami oraz wysyłaniem w przypadku alarmu zmotoryzowanych, uzbrojonych pracowników ochrony grupy interwencyjnych.

Kwalifikacje pracowników agencji ochrony osób i mienia 

Firmy ochrony na stanowiska pracowników grup interwencyjnych powinny wybierać sprawdzone i doświadczone osoby. Dodatkowo zatrudnieni ze względu na uprawnienia zezwalające na stosowanie środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej posiadają kwalifikacje pracownika ochrony fizycznej wydawane przez Wydział Postępowań Administracyjnych Policji.
Zatrudniając firmę ochroniarską, warto poznać załogę grupy interwencyjnej wykonującej usługi na naszym terenie. Grupa interwencyjna w czasie pierwszej wizyty powinna zapoznać się z lokalizacją obiektu, lokalizacją miejsc newralgicznych, drogą wejścia na teren.
Prócz kwalifikacji pracowników ochrony firma ochrony musi posiadać koncesję na prowadzenie swoich usług wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak reaguje firma ochroniarska?

W przypadku naruszenia monitorowanej chronionej strefy sygnał trafia najpierw do centrum monitorowania alarmów a później do najbliższej wolnej grupy interwencyjnej.
Standardowy czas dojazdu wynosi do 15 minut w godzinach szczytu, a w pozostałych do 5 minut. 
Warto przy wyborze agencji ochrony ustalić ile obiektów w danym rejonie monitoruje firma oraz czy w pobliżu naszego obiektu jest wyznaczone miejsce postoju tj. miejsce w którym przebywa grupa nie realizując zadań ochronnych. Im mniejsza odległość do naszego miejsca zamieszkania tym większe prawdopodobieństwo szybkiej reakcji. 
Decydując się na agencję, należy zwracać uwagę, ile osób liczy patrol. Niestety cześć firm ochrony ze względów oszczędności decyduje się na wypuszczanie w rejon „załóg” jednoosobowych.

Algorytm postępowania załóg interwencyjnych ochrony może być różny w zależności od zaistniałej sytuacji oraz zapisów podpisanej umowy:

  • w przypadku próby włamania - ochroniarze nie wchodzą do budynku; załoga powinna pozostać w miejscu, w którym są ślady wtargnięcia (wybita szyba, wyłamane drzwi, przecięte kraty), zabezpieczyć ślady i czekać na przyjazd policji, tak by nie zatrzeć ewentualnych śladów np. daktyloskopijnych.
  • w przypadku wystąpienia alarmu napadowego - ochroniarze wchodzą do obiektu natychmiast, mogą używać siły, środków przymusu bezpośredniego, a nawet broni palnej.

Nieuzasadniony przyjazd załogi ochrony

W przypadku nieuzasadnionego przyjazdu ochrony musimy się liczyć z możliwością doliczenia dodatkowych kosztów do faktury abonamentu. Z reguły jednak w cenie podstawowej obsługi mamy możliwość raz w miesiącu wezwania ochrony np. w celu sprawdzenia czasu dojazdu, lub sprawności całego systemu. Kiedy przez pomyłkę wezwiemy pomoc, zawsze istnieje możliwość telefonicznego anulowania alarmu wówczas alarm nie będzie związany z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej agencji ochrony

Firmy ochrony zgodnie z przepisami muszą posiadać wykupione ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie to dotyczy utraty majątku, do której dojdzie, w przypadku kiedy załoga ochrony przyjedzie na miejsce alarmu za późno lub firma ochrony nie zareaguje na wezwanie.

Należy pamiętać, że właściciele obiektów posiadających monitorowany system alarmowy mogą liczyć nawet na 60% obniżki składki ubezpieczenia. Z tego względu system alarmowy jest inwestycją, która może szybko się zwrócić a bezpieczeństwo otrzymamy gratis.

Wielkość firmy ochrony

Zaangażowanie w realizowanie usługi ochroniarskiej dużej agencji z jednej strony daje nam kontakt z firmą o większym doświadczeniu, wiemy też, że zaufało jej wielu klientów. Tylko czy akurat w tym przypadku więcej znaczy lepiej.Więcej podpisanych umów, a tym samym punktów monitorowania do ochrony, tym trudniej zorganizować sobie pracę, może zdarzyć się sytuacja, że pracownicy ochrony zbyt późno zareagują na alarm ponieważ w tym samym czasie otrzymają wezwanie do kilku innych miejsc.
Mniejsze agencje ochroniarskie mają mniej klientów, a więc z regóły posiadają możliwość lepiej o nich zadbać.

 

Agencja ochrony DP Security Warszawa - ochrona Warszawa, firmy ochrony w Warszawie

Odwiedź nas na facebooku